5 spôsobov, ako ustrážiť peňaženku čo najdlhšie plnú + eKalkulačka zadarmo!

Každý priemerne a hlavne podpriemerne zarábajúci človek rieši to isté: peniaze. Alebo lepšie povedané Eurá. Ešte ani pravidelná mzda nedorazila na váš účet a už máte do bodky premyslené, čo musíte kúpiť, čo zaplatiť a podobne.

Príde deň “D” a dlho očakávaná SMS z banky oznamujúca príchod výplaty vás aspoň na pár dní a možno len pár hodín poteší a zahreje na duši. Ale ako na to, aby vám vydržala čo najdlhšie a aby ste si z nej aj niečo odložili?

Rôzni finanční odborníci (ja nim nie som- to ma len tak napadlo) odporúčajú dať si hneď bokom 10%. Ak však zarábate minimálnu mzdu a nájom s inkasom vám zhltne 300 Eur, asi ťažko si potom odložíte tých 10% pokiaľ nechcete ostať o hlade.

Ako teda znie celá dobrá rada, ktorá je zameraná pre tých priemerne zarábajúcich ?

  1. Odložte si hneď minimálne 10% z výplaty.
  2. Spíšte si plán vašich pravidelných výdajov ako nájom, inkaso, faktúra za mobil, káblovka, internet a podobne.
  3. Zrátajte si, koľko vás bude stáť cestovné do práce.
  4. Zrátajte si, koľko asi tak miniete na stravu a hygienické potreby.
  5. Premyslíte si, či vás nečakajú nejaké mimoriadne výdaje, ako napríklad nedoplatok za elektrinu, plyn, vodu, nutná oprava auta alebo nejakého elektrospotrebiča.

Nuž a máme tu výslednú sumu, ktorá vám zostala… Ak je plusová, patríte k tým šťastnejším, ak je mínusová máte pomerne veľký problém a bod 1 a 5 budete asi musieť pustiť z hlavy (čo tam po tom, že vás odpoja od elektriny a plynu- hlavné, že máte zaplatenú káblovku a mobil :) )

Na internete je mnoho kalkulačiek a odporúčaní, avšak každý človek má iné podmienky a ťažko by vám niekto dal univerzálny návod, pretože každý máme iné možnosti… Takže kašlite na to – stiahnite si túto bezplatnú kalkulačku, v ktorej na konci mesiaca pekne uvidíte, či tých niekoľko desiatok Eur minutých napríklad na sladkostiach nemohlo byť použitých na niečo iné :)  Tie sladkosti samozrejme uvádzam iba ako príklad.

Do kalkulačky, ktorá je vytvorená v programe Excel, si môžte zapisovať všetky vaše príjmy, výdaje, pravidelné náklady, nákupy a keďže je to kalkulačka, sama vám prepočíta, koľko ste minuli a koľko vám zostalo na konci mesiaca.

Potom si to vizuálne overte so svojou peňaženkou. Ak sa výsledky nezhodujú, chyba kalkulačky to určite nie je.

Tak hor sa do zapisovania všetkých potrebných a aj menej potrebných vecí a na konci mesiaca uvidíte svoje vysvedčenie v podobe dlhu alebo usporenej čiastky, ktorú si možno aj odložíte na nejaký sporiaci účet.

TU si môžte BEZPLATNE stiahnúť vašu kalkulačku

 

 

 

Comments

comments

Diskusia

Komentuj

Zadana emailova adresa nebude zverejnena !


*