Zliechov – Čičmany, miesto kde voda tečie hore kopcom.

Zliechov – Čičmany:

Aj na Slovensku sú miesta, kde neplatia fyzikálne zákony. Jedným takým miestom je aj cesta druhej triedy medzi obcami Čičmany a Zliechov. Na prvý pohľad vidieť, že cesta ide hore kopcom, keď však na nej zastavíte autom a následne odbrzdíte, auto nepôjde dole kopcom tak, ako by ste predpokladali, ale nahor.
To isté platí, aj keď na cestu vylejete vodu, položíte PET fľašu či iný guľatý predmet. Voda bude jednoducho tiecť nahor a fľaša sa rozkotúľa bez toho, aby ste ju museli postrčiť. Aj napriek tomu, že cesta je v dezolátnom stave plná výtlkov a prasklín, pôjde vaše auto hore kopcom bez toho, aby ste mu nejakým spôsobom museli pomôcť. Podobných miest je na svete veľa, dokonca aj v susednom Česku.

zliechv_maps

Meracie prístroje ukazovali to, čo je vidieť aj voľným okom…

V obci Lačnov v Prešovskom okrese sa túto záhadu pokúšali rozlúštiť aj geodeti. Hoci je už na oko vidieť, že cesta ide hore kopcom, čo potvrdili aj meracie prístroje študentov geodézie, všetko je v skutočnosti úplne inak.  Vo videu nižšie, ktoré odvysielala TV Markíza ešte niekedy v roku 2011, sa môžte sami presvedčiť, že sú miesta, kde fyzikálne zákony neplatia. Alebo je tomu inak?

 

Navštívili stej už aj vy podobné miesta ?  Podeľte sa o svoje zážitky dole v komentároch.

Späť na hlavnú stránku

 

 

Comments

comments

Diskusia

Komentuj

Zadana emailova adresa nebude zverejnena !


*